Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

Oferujemy usługę usuwania śniegu, zwisów śniegowych i sopli z dachów płaskich.

Mycie paneli PV - zaufaj profesjonalistom!

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych to nasza odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie rynku. Panele fotowoltaiczne działają w 100% efektywnie tylko wtedy, gdy ich powierzchnia jest czysta. Zanieczyszczenia zalegające na powierzchni paneli ograniczają ilość światła docierającego do ogniw. Skutkuje to spadkiem ich wydajności nawet o kilkanaście procent.

Na panelach fotowoltaicznych osadza się najczęściej: kurz, sadza, pył, liście, ptasie odchody czy mech. Z kolei pyłki, nasiona traw i krzewów sprzyjają wzrostowi roślin i porostów, które mogą uszkodzić panele.

Nieczyszczone punktowe zabrudzenia (np. ptasie odchody) prowadzą do powstawania tzw. hotspotów, które mogą prowadzić do uszkodzenia modułu, z tego powodu producenci paneli fotowoltaicznych zalecają ich regularne czyszczenie. Pozwala nie tylko na większe uzyski, lecz również obniża ryzyko awarii paneli.

Specjalizujemy się w pracach wysokościowych, proponując czyszczenie paneli fotowoltaicznych w atrakcyjnych cenach z wykorzystaniem sprawdzonych, bezpiecznych, a zarazem skutecznych metod. Wyczyścimy Twoje panele fotowoltaiczne używając wody demineralizowanej oraz mechanicznej szczotki na karbonowym wysięgniku, dedykowanej specjalnie do tego celu. Nasze urządzenie ma możliwość podgrzania wody co wpływa na efektywniejsze mycie oraz jest bezpieczniejsze dla paneli ponieważ unikniemy dużej różnicy temperatury (zimna woda- nagrzane panele).

Należy pamiętać, że samodzielna próba wyczyszczenia paneli fotowoltaicznych umieszczonych na wysokości może nie tylko uszkodzić ogniwa, wpływając negatywnie na ich działanie, lecz także stanowić niemałe zagrożenie. Warto zatem powierzyć konserwację instalacji w ręce wykwalifikowanych fachowców. Bezpieczeństwo i skuteczność to kluczowe czynniki wszystkich działań które podejmujemy. Zapraszamy do kontaktu!

Jesteś zainteresowany usługą czyszczenia paneli fotowoltaicznych?

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. Jeżeli mają Państwo zdjęcia budynku, to również prosimy o ich udostępnienie. Zdecydowanie przyspieszy to wycenę.

Scroll to Top
Scroll to Top